Нерухомість. Захист прав добросовісного набувача

Чинне законодавство гарантує кожному право на захист від посягань на власність, при цьому є безліч нюансів, які необхідно враховувати в разі такого захисту.

Так, Цивільним кодексом України, передбачено, що власнику майна надано право витребувати майно від добросовісного набувача (особи, яка придбала майно за відплатним договором в особи, що не мала права його відчужувати) лише в установлених законом випадках, перелік яких наведено в ч. 1 ст. 388 ЦК України, а саме якщо майно вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.

Разом з тим, добросовісний набувач, який придбав майно у особи яка не мала права його відчужувати, має можливість захистити своє право на купівлю майна у разі якщо доведе, що попередній власник вчинив дії які свідчать про наявність у нього волі на припинення володіння цим майном.

Питання щодо захисту прав власника або добросовісного набувача є доволі складним, про що також свідчить судова практика. Тож в таких ситуаціях варто звернутись до фахівців. Наші висококваліфіковані адвокати допоможуть Вам. Телефонуйте прямо зараз.

Телефонуйте